Портація (перенесення) номера Mobile Number Portability (MNP) – послуга портації (переходу абонента) від одного оператора мобільного зв’язку до іншого з повним збереженням номера. Це означає, що всі цифри, разом з тими, які зараз ми називаємо кодом оператора, залишаться без змін. Нарешті номер, на якому зав’язано півжиття, належатиме не оператору, а вам.
Наступні оператори надають послугу MNP
- Lifecell
- Kyivstar
- Vodafone
- 3Mob
- Интертелеком
Плата за портацію (перенесення) номера – відсутня. Користувач зможе скористатися послугою перенесення номера не частіше, ніж 1 раз в 30 днів.
Загальна інформація про порядок дії Абонента для портації (перенесення) номера
I. РЕЄСТРАЦІЯ НОМЕРУ
Абоненту/клієнту необхідно переконатися, що номер зареєстровано на нього у оператора-донора.
Для цього Абоненту/клієнту необхідно зателефонувати до call-центра свого оператора, або відвідати його офіційний магазин. Співробітники call-центру або магазину скажуть, чи зареєстровано номер на Абонента/клієнта.
Якщо так – можна почати процедуру перенесення (портацію) номеру, подати заяву на портацію номера (розділ II).
Якщо номер не зареєстровано - пройти процедуру реєстрації номера у поточного оператора.Для цього необхідно подати заявку в магазині або на веб-сайті/в особистому кабінеті, за допомогою електронно-цифрового підпису (ЕЦП) або за допомогою іншого способу електронної ідентифікації Абонента.
Отримання ЕЦП:
Відео інструкція з отримання ЕЦП від Приватбанку
Перелік документів, які може надати Абонент для реєстрації номеру (будь-який з цих документів):
- паспорт громадянина України;
- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
- дипломатичний паспорт України;
- службовий паспорт України;
- посвідчення особи моряка;
- посвідчення члена екіпажу;
- посвідчення особи на повернення в Україну;
- тимчасове посвідчення громадянина України;
- посвідчення водія;
- посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон;
- посвідка на постійне проживання;
- посвідка на тимчасове проживання;
- картка мігранта;
- посвідчення біженця;
- проїзний документ біженця;
- посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;
- проїзний документ особи, якій надано додатковий захист;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІПН).
II. ПОДАННЯ ЗАЯВИ ДО ОПЕРАТОРА-РЕЦИПІЕНТА
Абоненту необхідно подати заявку на портацію(перенесення) номера до обраного оператора-реципієнта. Способи подання заяви на портацію номеру у мережу:
- заповнити паперову заяву у магазині;
- зателефонувати до Колл-центру;
- заповнити онлайн заявку на сайті
В заяві Абонента/клієнта вказує наступну інформацію:
- Номер(и) для перенесення
- ПІБ
- Серія та номер документу
- Адреса проживання
- Бажана дата та час перенесення номеру
- новий тарифний план
Зверніть увагу! Перенесення номера доступно тільки для абонентів, які ідентифіковані в мережі свого оператора-донора тобто обслуговуються на підставі письмового договору або пройшли реєстрацію - надали оператору свої паспортні дані і заповнили відповідну заяву.
Дії Абонента/клієнта у разі відмови від реєстрації номера у оператора-донора:
Необхідно переконайтеся, що номер зареєстровано саме на Абонента/клієнта, і в реєстрації правильно вказані вірні ПІБ. Відсутність бланків заяв, відповідних електронних форм чи некомпетентність персоналу не можуть бути причинами відмови у реєстрації.
Якщо Абонент/клієнт прийшов у магазин до оператора-донора з відповідним документом, Абонент/клієнт має право вимагати негайного оформлення номера.
III. ОТРИМАННЯ НОВОЇ SIM-КАРТКИ
Для здійснення портації номеру Абоненту/клієнту необхідно отримати нову SIM-карту від оператора-реципіента, на яку буде портовано (перенесено) його номер.
Спосіб отримання SIM-картки визначається Абонентом/ при поданні заявки на портацію.
- поштою;
- в магазині .
Абонент/клієнт повинен забрати нову SIM-картку до бажаної дати та часу портації. Якщо Абонент/клієнт прийшов за SIM після вказаної в заяві дати і часу в часи, доступні для перенесення номеру (пн-чт 10:30-17:30, пт 10:30-16:00), дата портації переноситься на +1 робочий день, якщо пізніше цього часу, +2 робочі дні. Час перенесення у таких випадках змінюється на 11:00. Якщо Абонент/клієнт не забрав SIM-карту на 30-й день з дати подачі заявки на перенесення, то заявка скасовується автоматично.
IV. ПОРТАЦІЯ(ПЕРЕНЕСЕННЯ) НОМЕРА
1. Портація
Під час технічного процесу перенесення номера Абонент/клієнт може залишитися без зв'язку, однак цей термін не буде перевищувати 3 години. Тому важливо визначити день, коли такі ускладнення не завдають незручностей Абоненту/клієнту і вказати цей день в заяві на портацію.
Перенесення номеру можливе з понеділка по п’ятницю в робочі дні з 10:30 до 17:30 (п'ятниця до 16:00).
2. Інформування Абонента/клієнт про успішну/неуспішну портацію засобами SMS:
У визначену Абонентом/клієнтом дату та час портації, що вказана в заяві (з врахуванням робочих днів та годин) мобільний номер буде портовано (перенесено) на мережу оператора-реципієнта, про що буде надіслано SMS-повідомлення на нову Sim-карту.
Абоненти/клієнти, які будуть телефонувати на перенесений номер будуть чути спеціальний звуковий сигнал і голосове повідомлення "Номер перенесено до іншого оператора".
3. Порядок дій Абонента/клієнта у разі відмови у перенесенні номера
Причина відмови | Рекомендації Абонентам/клієнтам | Тип відмови |
---|---|---|
Абонент/клієнт не зареєстрований у оператора-донора | Зареєструвати свій номер, звернувшись в магазин поточного оператора або зареєструватись на сайті, мобільному додатку за допомогою Електронно-цифрового підпису (у деяких операторів MobileID) | Відмова оператора-донора |
Номер належить іншому Абоненту/клієнту | Це означає, що номер зареєстрований на іншу особу або в заявці некоректно вказані дані. Необхідно звернутися до поточного оператора для уточнення інформації. | Відмова оператора-донора |
Заява містить неповні або неточні дані | Це означає, що в заявці некоректно вказані дані або інформація вказана в неповному обсязі, наприклад, відсутнє прізвище або по батькові. Необхідно звернутися до оператора-реципієнта для уточнення інформації. | Відмова оператора-донора |
Абонент/клієнт одночасно подав заяву на перенесення декільком операторам | Необхідно визначитись до якого оператора Абонент/клієнт хоче перейти і відкликати інші заявки. | Системна відмова |
Після останнього перенесення номера не минуло 30 днів | Дочекатись доступної дати перенесення (доступна дата буде відображатися на сайті при подачі заявки) | Системна відмова |
Номер не активний | Необхідно перевірити вказаний в заявці на перенесення номер або звернутись до поточного оператора | Відмова оператора-донора |
4. Тривалість перенесення номеру
З моменту звернення Абонента/клієнта до оператора-реципієнта до фактичного перенесення номера пройде як мінімум 3 робочих дні. В цей термін включається подача заяви на перенесення номера, взаємодія операторів між собою, необхідність отримання нової SIM-карти і безпосередньо технічний процес перенесення номера. Сам процес перенесення номера може тривати до 3-х годин.
При бажанні, Абонент/клієнт може вказати в заяві більш пізній термін перенесення номера, але не більше, ніж 30 календарних днів з моменту подачі заяви.
5. Повернення залишку коштів у оператора-донора
З перенесенням номера, кошти, що залишилися на балансі оператора-донора автоматично не перенесуться.
Щоб забрати залишок коштів Абоненту/клієнту необхідно звернутися безпосередньо до оператора-донора і пройти відповідну процедуру.
V. ВІДМОВА ВІД ПОРТАЦІЇ(ПЕРЕНЕСЕННЯ) НОМЕРА
У разі, якщо Абонент/клієнт не прийшов для отримання нової SIM-карти до оператора-реципієнта, процес перенесення номера автоматично призупиняється. Якщо Абонент/клієнт не прийшов для отримання SIM-карти протягом 30 календарних днів, заявка на перенесення автоматично скасовується.
Також Абонент/клієнт може відмовитися від послуги перенесення номера до отримання SIM-картки у оператора-реципієнта.